Anasayfa » Beslenme » İştah Kesen Yiyecekler

İştah Kesen Yiyecekler

Her zaman kazınan midenizle baş etmek için, iştah kesen yiyecekler deneyin.

Yumurta

En güçlü protein kaynaklarından birisi olan yumurta, uzun süre tokluk hissi verir ve kalorisinin epey düşük olduğunu bilimsel araştırmalar kanıtladı. Sabah kahvaltınızda bir adet haşlanmış veya çok az tereyağı ile tavada pişirilmiş yumurtayla, hem tok kalacak hem de protein ihtiyacınızı doğal yollarla karşılamış olacaksınız.

1 Adet (orta/normal) Yumurta besin değerleri, yumurta kaç kalori:
100 gr. 1 Adet (orta/normal)
Karbonhidrat (g) 0.70 0.4
Protein (g) 12.90 6.5
Yağ (g) 11.20 5.6
Kolestrol (mg) 396.00 198
Sodyum (mg) 144.00 72
Potasyum (mg) 147.00 73.5
Kalsiyum 56.00 28
Vitamin A 278.00 139
Vitamin C 0.00 0
Demir 2.10 1.1
yumurta-besin

yumurta-besin

Yeşil Çay

Bedenimizdeki zehirli maddelerin temizlenmesinin yanısıra hücrelerimizin yenilenmesine katkıda bulunan yeşilçay; metabolizmayı hızlandırıyor, yağ yakımını artırıyor ve epey süre tok hissetmemizi sağlıyor. Günde içeceğimiz 1-2 fincan yeşil çay sayesinde hem enerjik hissederiz, hem kilolalarımızdan kurtulup açlık hissi çekmeyiz.

yesil_cay_ve_yag_yakimi

yesil_cay_ve_yag_yakimi

Badem

Mineral ve vitamin bakımından en zengin kuruyemiş olan badem; tok kalmamızı, sağlıklı bir cilt ve saçlarımız olmasını, yapısındaki omega-3 yağ asitleri sayesinde ise kalbimize sağlık katıyor. Bilimsel raporlara göre, günde 4-5 adet badem yiyen insanların, yemeyenlere göre kolayca kilo verebildiğini gösteriyor.

bademin-faydalari

bademin-faydalari

Sirke

Bedeniminiz sağlığından güzelliğine, kilo vermeden ev temizliğine uzanan, bir hayli konuda mucizeler yaratan sirke; iştahımızı azaltmaya ve tok hissetmemize de yarar sağlıyor! Sirkenin yapısında görülen asetik asit, hazım hızını yavaşlatır ve böylece epey uzun süre tok hissetmemizi sağlar. Salatalarımıza, pişirdiğimiz yemeklere sirke katarak hem haz hem sağlık ekleyin!

elma_sirkesi_zayiflama

elma_sirkesi_zayiflama

Tarçın

Mükemmel kokusuyla bizi harekete geçirip enerji veren tarçın, bilim dünyasının ilgisini üzerine çekti ve detaylı araştırmalar yaptırdı! Bilimsel incelemeler doğrultusunda en güzeliştah kesen yiyecekler içinde tarçın, aç hissetmemize neden olan kan şekerinin hızla yükselip düşmesini engelliyor ve bu sebeple uzun zaman tok hissetmemize yarıyor. Birkaç parça yeşil elmanın üzerine tarçın ekip, ara öğünlerinizde veya aç olduğunuzu hissettiğinizde düşünmeden yiyin; tok kalacak ve kolayca kilo verebileceksiniz.

tarcin-zayiflama

tarcin-zayiflama

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*