Anasayfa » Sağlık » Kış Yorgunluğu’na 6 Altın Öneri

Kış Yorgunluğu’na 6 Altın Öneri

Güneşin sıcak yüzünü artık göstermediği aylardayız. Bu da hepimiz için neredeyse bir depresyon nedeni. Ve tabii ki bu aylarda en çok sabahları zorlar bizi. Yataktan zorlanarak çıkmak yerine mutlu olarak kalkmak istemez misiniz? O zaman önerilerime kulak verin…

Karanlıktan uzak durun

Sabah olduğu zaman karanlık henüz kaybolmamışsa, kendi güneşinizi oluşturun. Size bu konuda gece lambanız çok yardımcı olacaktır. Böylece sabahları daha rahat uyanıp ve yataktan çok daha kolay kalkabileceksiniz.

uyaninca-bir-bardak-su

uyaninca-bir-bardak-su

Duşa girmeyi tercih edin

Soğuk veya sıcak duşlar uyanmak için çok etkilidir. Nem metabolizmanız harekete geçip, vücut direnciniiz güçlenecektir. En kapalı ve kötü havalarda bile sıcak bir duşla ruh haliniz iyiye gidecektir.

Başucunuzda bir bardak su

Uyanınca bir bardak su içmek metabolizmanızı çalıştırır. Yatağa girmeden önce başucunuza mutlaka bir bardak su alın. Maden suyu içindeki karbonik asidin uyandırma etkisi sizi de güne hazırlar, bu da aklınızda bulunsun.

Bedeninizin saatine güvenin

Kalma vaktinizden yarım saat önce mi uyandınız? Sakın tekrar uyumayı düşünmeyin. Uyursanız derin uyku fazınız alarmı duymanızı imkansız hale getirecektir. Yatağınızdan kalkın, birkaç minik vücut egzersizi yapın. Ve biraz erken uyandığınız için mutlu olmalısınız.

Kahve hazırlamak zor mu geliyor ?

Birçok insan uyandıklarında kahve içmeden kendine gelemez. Kahve makinenizi ve kahve fincanınızı gece yatmadan önce hazırlarsanız, sabah uyandığınızda kahveyi hazırlamak için çok yorulmazsınız.

sabah-kahvesi

sabah-kahvesi

Alarmınızı uzağa koyun

Sabah kalkmanın garanti yollarından birisi de alarmı yatağınızdan uzağa koymaktır. Böylece alarm çalmaya başladığında yataktan çıkmaktan başka çareniz kalmaz.

Kış yorgunluğu için bu tavsiyelere uymanız halinde güne zinde ve mutlu bir şekilde başlayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*