Anasayfa » Astroloji » Çin Astrolojisi’nde 2014 At Yılı

Çin Astrolojisi’nde 2014 At Yılı

Atın ruhu Çin halkı’ nın kültürü olarak bilinir. Çünkü kendilerini geliştirmek için aralıksız çaba gösterirler. Enerji dolu, akıllı ve güçlü insanlardır.    

At Yılı’ nda Doğanlar

At yılında doğan insanlar çevrelerinde kuvvetli iletişime sahiptirler. Ve her zaman ilgi odağı olmak isterler. Başkalarına karşı naziktirler. Kariyerlerini geliştirmek için uğraşıp didinmeyi severler. Bazen çok fazla konuşurlar ancak neşeli, algıları kuvvetli ve yetenekli insanlardır. Kalabalık ortamları ve eğlenmeyi çok severler.  Arkadaşlarının arasında popüler, işlerinde aktif ve başarı için uğraşan kişilerdir.

cin-hayvan-takvimi

cin-hayvan-takvimi

Bunun yanı sıra konsantrasyonu zayıftır. İlgi alanlarına yüzeysel olarak yönelirler. Genellikle sabırsız olup günlük hayatlarında hep heyecanlıdırlar. Bağımsız olmaları sebebiyle tavsiyelere kulak asmazlar. Başarısızlıkları onları karamsarlığa götürebilir. Olumsuzluklara dayanıklıdırlar ancak bir o kadar da huysuz olurlar.

Bu yılda doğan bazı ünlüler; Jackie Chan, John Travolta, Chopin, Oprah Winfrey, Paul McCartney,  Ashton Kutcher, Emma Watson, Josh Hartnett, Katie Holmes, Kristen Stewart, Kobe Bryant, Sandra Day O’Connor, Cindy Crawford, Cynthia Nixon, Denzel Washington.

2014 At Yılı

Çin Astrolojisi’ ne göre Zodyak’ ın 12 işaretinin hepsinin içinde at, bu hayvan karakterine en yakın olan yıldır. At’ ı daha iyi anlamak için bulunduğu üç yere yoğunlaşalım. Bunlar; kovboy filmleri, yarış pistleri ve performans alanlarıdır.

At ile alakalı en çok bilgiyi genellikle eski kovboy filmlerinden öğrendik. Örneğin; kovboylar şehre ilk vardıkları zaman gösterinin başlangıcında atını bağlarlar. Çünkü onlar bağımsız yaratıklardır. Bu nedenle bireysel çaba bu yıl ön plandadır. Ve ilişkilerinizde… sizin için özel olan biri sizi kısıtlayabilir şaşırmayın. Partneriniz için uzaklaşmak, sanki bir atı uygun şekilde bağlamamak gibi anlaşılmaz gelir.

Hani film sahnelerinde gördüğümüz vahşi hayvanların sürüsünün olduğu yerin hareketi alan açılışı boyunca görkemlidir. İşte bu özgürlüğü, açılan alanları, macerayı, ve gücü göstermektedir. Evet, bu yıl dışarıda yahut açık alanlarda eğlence çok fazla olacak. Yolculuklarınızda mümkün olduğunca dışarı çıkarak zinde olun böylece atlarla siz de koşabilirsiniz.

Koşmadan bahsetmişken… Yarış pistlerine ne dersiniz? Hız, eyleme hızlı bir dalış, bitiş çizgisine deli gibi koşturmak. Herşeyin hemen olup biteceği bir yıldayız. Hemde hızlı hızlı. Yüksek dramın, tutkunun olduğu bir yıl. Hızlı düşünerek günü kazanmalısınız. Ertelerseniz, kaybedersiniz. Anladınız mı? Zafer için bir yarışta olacaksınız. Ve sonunda bolluk ve bereket olacak.

2014-at-yili

2014-at-yili

Maksimum performansla oyuna girmek zaman alır. Hızlı koşmalısın. Fakat şunu unutmayın ki sınırlarınız olmalı. Herkesin bir sınırı vardır. Bu yüzden zamanı yeterince değerlendirebildiğinizden emin olmalısınız. Başka bir uyarı da; Önünüze çıkan seçeneklerin hızlı ve öfkeli gelebilecek olması. Bu yüzden planlarınızı şimdiden yapın. Çünkü acele verilen kararlar her zaman risk taşır. Seçeneklere yahut olaylara atlamadan önce ne istediğinizi düşünerek bu  riski azaltabilirsiniz.

Ve tutkuya gelirsek… Aşk ve seks hayatınızın canlı olduğu bir yıl olacak. Aşk hakkında bir düşünün. Drama yarışa kadar gider. Silah ateş alır. Çılgınca bir aksiyon gerçekleşir ve biter. Sanırım anlamışsınızdır. Şanslı olabilirsiniz, fakat en iyi kısım için ilişkilerinize bir son yaratmayı veya ruh eşinizi bulacağınızı unutmalısınız.  Başka bir açıdan baktığımızda, bu yıl kısa süreli romantik dakikalar hayatınızın en iyi zamanları olacak. Keyfini çıkarmalısınız.

yeni-yil-aski

yeni-yil-aski

Son olarak, at zarif bir hayvandır. Olimpiyatlardaki binicilik olaylarını düşünün veya binicilik öğretilen yerlerde ki performansları… Tıpkı filmlerdeki, tiyatro yada konserlerdeki gibi çok iyi performanslar görmeyi bekleyebilirsiniz. Eğer maceraperest biriyseniz bu kesinlikle beklediğiniz yıl. Yeteneklerinizi konuşturun. Bir de şunu unutmayın ki stilin kendisi havalıdır. Belki bu nedenle, gardrobunuzu eleyip, dikkat çektiğinizden emin olmanızın zamanı gelmiştir.

Tüm bu senaryoları birleştirdiğinizde elimizde ne olduğuna bakalım. Macera. Eğlence. Aksiyon. İhtişam. Başarı. Eğer bu yıl, gerektiğinde molalar verirseniz ve sağduyunuza sahip çıkarsanız iyi bir zamana sahip olacaksın. Haydi şimdi başlangıç çizgisine!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*