Anasayfa » Diyetler » Sağlıklı Kilo Vermek için Protein Diyeti
Sağlıklı Kilo Vermek için Protein Diyeti
protein-diyeti

Sağlıklı Kilo Vermek için Protein Diyeti

Vücudumuz kilo kaybı sırasında yağlar kadar kasları da parçalar, hem kas kaybı yaşarız hem de sarkmalar görürüz. Sağlıklı kilo verebilmek ve bu kiloları verirken kas kaybı yaşamamak, sarkmaları önlemek için altın öneriler.

Diyetimizin en önemli kuralı olabildiğince protein ağırlıklı beslenmedir. Karbonhidrat tüketimimizi yani ekmek vb. unlu gıdaları hayatımızdan yavaş yavaş çıkarmalıyız.

Diyet ortalama bir insan için genel olarak hazırlanmıştır, doyma eşiğinize göre kendi porsiyon ve ölçülerinizi belirleyebilirsiniz, sağlıklı kilo vermek için hazırlanan bu diyetin temel maddeleri kaliteli karbonhidat kaynakları olan sebzeler ve yağsız protein kaynakları olan ton balığı ve tavuktur.

Kahvaltı

2-3 kibrit kutusu az yağlı veya light beyaz peynir

3 dilim hindi füme (yağ oranı çok düşün ve zengin protein içerir, yerine kesinlikle salam vb. konulamaz.)

2 dilim kepek veya tam tahıl benzeri ekmek

 

Ara Öğün

2 ceviz içi, 5 badem (başka kuruyemişlerle değiştirilebilir fıstık türevleri hariç)

 

Öğle Yemeği

Yağsız ve az tuzlu pişirilmiş derisiz tavuk eti. 200-300gram civarı tavsiye ediyoruz. Brokoli, havuç benzeri sebzelerle yemeniz faydalı olacaktır.

Varsa yoğurt veya salata.

 

Ara Öğün

İlk ara öğünümüzde olduğu gibi kuruyemiş veya, yoğurt (2-3 kaşık), yağsız süt (1 bardak)

protein-diyeti-icerikleri

protein-diyeti-icerikleri

Akşam Yemeği

Light Tonbalığı (en fazla 160 gr. yani büyük bir kutu) Salata ile yenebilir. Veya az yağlı kırmızı et, tavuk eti vb. ile değiştirme yapılabilir. Kırmızı et haftada 1 veya 2 kez tüketilmelidir.

 

Diyetin yan etkisi sindirim problemleri olabilir, zorluk çekerseniz öğünlerinizle beraber sebze tüketiminizi artırmalısınız. Her şeye olduğu gibi buna da bir çözümümüz mevcut Şişkinlik Problemini Gidermek için sizi böyle alalım.

Diyetin yanında spor yapmanız çok faydalı olacaktır. Tek başına istediğiniz vücudu elde etmenizi muhtemelen sağlamayacak. Spor yapma konusunda zorluk çekiyorsanız Severek Spor Yapmanın Yolları yazımıza doğru alalım sizi, gerekliyse Kış Yorgunluğunu Atmak için çok güzel önerilimiz de mevcut.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*