Anasayfa » Beslenme » Yoğun Çalışanlar için Beslenme Tavsiyeleri

Yoğun Çalışanlar için Beslenme Tavsiyeleri

“İş Dünyası Diyeti”  meşgul, meşgul, meşgul ve bazende meşgul olanlar içindir.

“Evde yemek pişirmek veya yemeği düşenmek için bile vaktiniz yok mu? Hele, egzersiz yapmak için hiç vakit yok!”

Sanki senin gibi değil mi ? Bu yaşam tarzı kilo kaybı hastalarım arasında ortak bir tema gibi görünüyor.

Peki biz ne yapacağız?

1151807_to_do

İşkolik moddan çıkmak ve dikkatli, sağlıklı bir yaşam tarzı moduna geçmek için ipuçlarımdan bazıları.

Listelere öncelik verme ve listeler yapma

İlk adım sizin için en önemli olanı bulmaktır. Gün için en önemli 3 önemli şeyin bir listesini oluşturun. Bunu haftanın ve her gün yapın.

Örneğin, 1 numara bir aile olarak akşam yemeği yiyor olabilir, 2 numara bir iş projesi yürütüyor olabilir ve 3 numara egzersiz yapıyor olabilir. Öncelikle 3 şeyi yapmaya odaklanın.

Önce listenizdeki en önemli şeyleri yapın. Öncelikle daha düşük sıralamalı öğeleri yapmanıza izin vermeyin. Bir liste hazırlamak, başarının anahtarıdır. Verimliliğimizi artırmamıza, unutkanlılığı azaltmamıza ve her günün tadını çıkarmamıza yardımcı oluyor.

Sağlıklı Besinleri Çalıştırın

turkey-sandwich
Bu kilo vermenin en önemli kurallarından biridir. Bir öğle yemeği getirin ve eğer bir nedenden ötürü bir öğle yemeği getirmiyorsanız, en azından bir şeyler çerez getirin (veya işyerinde tutun).

Bu, yemek atlamanıza engel olur, enerji düzeylerini muhafaza eder ve hızlı yiyecek ve kötü restoran seçimlerini önlemenize yardımcı olur.

Öğleden sonraya kadar öğleye yetişemeyeceğinizi biliyorsanız, sizi tutmak için yedek bir aperitifiniz olması için daima çekmecemizde  saklarız.

Taze meyveler, çiğ sebzeler, humus, haşlanmış yumurta, meyveli yoğurtlar ve şeker olmayan iz karışımları gibi diğer atıştırmalıkları getirin.

Yararlı Sağlıklı Beslenme Rehberleri

Bir işkoliğin bunu yapamaması için sebep yok! Kalktığınızda basitçe listenizi kontrol edin . Hedef her gün 10.000 ila 12.000 adıma ulaşmaktır. Bu sağlık için önemlidir.

Ardından, hedefinize ulaştığınızı görürseniz, bunu gün içindeki etkinlik olarak sayabilirsiniz! Etkin kalmanın kolay bir yoludur. Bir adımsayarda büyük bir motivasyon aracıdır.

Günün sonuna doğru 8.000 basamakta olduğunuzu görürseniz, sizi hedefe ulaşmak için birkaç dakika daha yürümenize motive etmeye yardımcı olur.
İşkolikler için yeterince kolay mı?
Bu 3 yaşam tarzı ve beslenme fikrini izleyin ve işiniz hala talepkar olsa bile hayatınızı sağlıklı kılmak için yolunuza devam edin.

İşin aslı, bu alışkanlıkları günlük yoğun rutinin bir parçası haline getirmektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*